آیت الله سید احمد خاتمی، عضو هیئت رئیسه مجلس خبرگان رهبری، در گفت وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه تحریف زمینه‌ساز تحریم است، اظهار داشت: تحریف ایجاد تغییر در گفتار، نوشتار و اخبار و خارج کردن آنها از واقعیت برای به انحراف کشاندن افکار عمومی است.

وی با بیان اینکه تحریف در دو وجه معنوی و لفظی فعالیت می‌کند، تصریح کرد: قرآن کریم در آیه 75 سوره بقره نسبت به تحریف‌ یهود در زمان پیامبر (ص) هشدار داده و می‌فرماید: «وَقَدْ كَانَ فَرِیقٌ مِنْهُمْ یَسْمَعُونَ كَلَامَ اللَّهِ ثُمَّ یُحَرِّفُونَهُ» و یا اینکه در جای دیگر از «یُحَرِّفُونَ الْكَلِمَ عَنْ مَوَاضِعِهِ» سخن می‌گوید؛ یعنی یهود در زمان پیامبر(ص) نیز برای مقابله با مکتب اسلام از حربه تحریف بهره می‌گرفت.

عضو هیئت رئیسه خبرگان رهبری با تصریح اینکه دشمنان انقلاب اسلامی ایران هم از آغاز پیروزی انقلاب عنصر تحریف را علیه این نظام و انقلاب به خدمت گرفتند، گفت: در سال‌های اخیر که تحریم‌های ظالمانه آمریکایی اوج بیشتری پیدا کرده، تحریف هم گسترده‌تر شده تا مقاومت این مردم را بشکند.

خاتمی افزود: ملت ایران با نشاط است و این را در اجتماعات قبل از شیوع ویروس کرونا و در نمازهای جمعه، راهپیمایی‌ها و انتخابات برای جهان نمایش گذاشت و اینکه دشمنان ملت را خسته نشان می‌دهند، یک تحریف و برای این است که خودشان خسته‌اند.

سخنگوی هیئت رئیسه خبرگان رهبری تأکید کرد: ملت ایران، ملتی عاشورایی و ذلت‌ناپذیر است. منطق این مردم «هیهات من‌الذله» است، لذا کسانی که خود واداده‌ و ذلت‌پذیرند ذلت را تئوریزه کرده و مردم را به نسخه سازش سفارش می‌کنند که هیچگاه جواب نداده و نمی‌دهد.

خاتمی با تأکید براینکه ملت ایران چهل سال اول انقلاب را با مقاومت گذرانده و چهل سال دوم را نیز با مقاومت پیروزمندانه پشت سر خواهد گذاشت، گفت: این ملت از رهگذر مقاومت عزت و استقلال را برای خود و نسل‌های بعد فراهم می‌آورد.

وی با خطاب قرار دادن نخبگان، آگاهان و اندیشمندان افزود: اصل بصیرت تحریف دشمنان را برملا کرده و حقایق کشور را نشان دهند.

خاتمی اضافه کرد: مسئولان پیشرفت‌های کشور را برای مردم تبیین کنند که نمونه‌های آن فراوان است.

عضو هیئت رئیسه خبرگان رهبری خاطرنشان کرد: مسئولان و دست‌اندرکاران کشور هم موفقیت‌ها را در عمل نشان دهند و نشاط کاری خود را برای ملت ایران و دنیا به نمایش بگذارند.

انتهای پیام/