گفت و گو با الناز الماسی نویسنده و کارگردان؛ مازندران مقصد فیلم سازی من بود!

گفت و گو با الناز الماسی نویسنده و کارگردان؛ مازندران مقصد فیلم سازی من بود!

شاید این روزها برخلاف تمام سال های گذشته دیدن اتومبیل هایی که پلاک استان های دیگری را دارند برای مردمان شمال صورت خوشی نداشته باشد!
البته این هم به علت مهماندوستی و انسانیت مردمان شمالی است! زیرا ما خوش نداریم حالا که بیماری "کرونا"شیوع یافته- خدای ناکرده مهمانان این خطه سرسبز بیمار شوند!
امروز که برای تهیه گزارشی به یکی از پارک های جنگلی اطراف ساری رفته بودم، دیدم اتومبیلی پلاک پایتخت در گوشه ای پارک نموده است ،منتظر ماندم تا صاحبانش بیایند و از ایشان علت مسافرت به شمال را علی رغم تمامی هشدارها اتفاق افتاده است را بپرسم. خانمی در حال عکاسی به اتومبیل نزدیک شد ، صدایش کردم وقتی به سمتم برگشت دیدم خانم "الناز الماسی " عکاس، نقاش، نویسنده و کارگردان است که سال قبل تر در یکی از گالری های نقاشی اش با وی ملاقات کرده بودم ... شانس خودش به من رو آورده بود. پس مصاحبه ای ترتیب دادم که به نظر شما عزیزان می رسانم !
* به عنوان یک شهروند متعهد و وظیفه شناس شما اکنون باید در قرنطینه خانگی باشید،پس در مازندران چرا تشریف دارید؟
تا دو هفته قبل تر که وضعیت قرمز اعلام نشده بود ،من و تیم تولید مشغول پیش تولید یک فیلم سینمایی بودیم،اما از زمانی که استانداری محترم اعلام وضعیت فوق العاده نمود ،بنده تمام عوامل پروژه را مرخص کردم، تا یکی دو روز گذشته در قرنطینه خانگی بودم ،ولی آنچه که مرا به مازندران باز گرداند ،رسالت عکاسی و خبرنگاری من است!هیچ خبرنگاری حق ندارد به دلیل ترس وظیفه خود را رها کند..من برای عکاسی از این همه از خودگذشتگی پزشکان و پرستاران به اینجا آمده ام،زیرا فضای همیشه شاد و سرزنده مازندران در خطر تهدیدی جدی قرار گرفته...البته الان که داریم با هم صحبت میکنیم مشغول انتخاب لوکیشن برای فیلمی هستم که ان شاالله سال آینده قرار است در مازندران کلید بزنم ...البته از طبیعت و زندگی ناب این استان بهشت گونه عکاسی هم میکنم برای نمایشگاه عکس تابستانه!
* اکنون وضعیت نمایشگاه های عکس و نقاشی در پایتخت چگونه است؟
به دلیل اپیدمی کرونا کل فعالیت های هنری عمومی تعطیل شده ...در همین اسفند ماه بنده نمایشگاه عکس خیریه ای با هدف کمک به کودکان کار داشتم که برگزار نشد...البته در پاسخ به پرسش قبلی شما باید تاکید کنم که :همانطور که کار ماموران محترم نیروی انتظامی و یا پزشکان و پرستاران عزیز و ایثارگر تعطیل شدنی نیست ،شغل بنده هم به عنوان عکاسی که ثبت تاریخ میکنم این همه از خود گذشتگی را قابل تعطیلی،نیست!
* بجز نمایشگاه عکس ونقاشی وتاتر ،برای سال جدید فعالیت دیگری هم مد نظر شما هست؟
بلی،به امید خدا اکنون مشغول نگارش چند فیلم نامه و داستان هستم که بخش هایی از آن ها در استان مازندران اتفاق می افتد ...
* توصیه شما بعنوان یک هنرمند شناخته شده به هم وطنان عزیز در زمان اپیدمی این بحران چیست؟
برادر و خواهر هم وطن ،باید با اتحاد و همدلی و البته پذیرش توصیه هایی که از طرف شبکه های بهداشتی و دانشگاه های مربوطه می آید و با یک قرنطینه خانگی ملی،کرونا راشکست دهیم...برادرم و خواهرم یادمان باشد آخر سال اگر دست کسی را نمیگیریم قلب کسی را نشکنیم...شاید مستاجر ما پول نداشته باشد و یا کسی که به ما بدهکار است نتواند اکنون به ما برگرداند...همدیگر را رعایت کنیم