تعویض روغن بوگاتی: 325 میلیون تومان!

تعویض روغن بوگاتی: 325 میلیون تومان!

با ارزانترین برند خودروی برند بوگاتی قادر به خرید 150 خودروی ارزان اقتصادی دارید.

معمولا تصادف کوچک و ساده دو خودرو در محله‌ای کوچک از جهان ارزش خبری و رسانه‌ای پیدا نمی‌کند، اما خبر تصادف بوگاتی تریسی مورگان –بازیگر و کمدین آمریکایی- در"نیویورک سیتی" با یک هوندا CR-V در کمتر از چند دقیقه گستره جهانی یافت.

دلیل این پوشش خبری گران بودن بیش از حد بوگاتی است. بوگاتی در مقیاس افراد ثروتمند از خودروهایی مانند فراری و لامبورگینی نیز گران‌تر است.  نه تنها قیمت مرسوم یک محصول بوگاتی زیادی گران است، بلکه هزینه‌های حفظ و نگهداری آن نیز بسیار سنگین است. تعویض روغن یک بوگاتی حدود 20  تا 25 هزار دلار (حدئد 325 میلیون تومان با توجه به قیمت روز) روی دست صاحبان آن خرج گذاشته و مجموعه چرخ‌های آن حدود 38 هزار دلار می‌ارزد. 

بوگاتی همواره در مسابقات ابرخودروهای اسپورت خوش درخشیده و دوران طلایی خود را سپری کرد. با این حال این خودروسازی در خلال جنگ جهانی دوم با مشکل روبه‌رو شد. در سال 1998 فولکس‌واگن این خودروسازی را خریداری کرد و ویرون معروف 16.4 خود را در نمایشگاه خودرویی توکیو 2005 به نمایش درآورد. این خودرو در آن زمان با 1001 اسب‌بخار به سریع‌ترین خودرو جهان تبدیل شد.

بوگاتی ویرون را در سال 2015 و پس از ساخت 450 دستگاه نسخه 1.3 میلیون دلاری بازنشسته کرد. کمپانی نسخه سفارشی این خودرو را 3.3 میلیون دلار می‌فروشد.