واکنش جالب وزارت خارجه چین به دستگیری 17 جاسوس آمریکایی در ایران

واکنش جالب وزارت خارجه چین به دستگیری 17 جاسوس آمریکایی در ایران

وزارت امور خارجه چین به واکنش وزیر خارجه آمریکا به خبر دستگیری 17 جاسوس آمریکایی در ایران واکنش نشان داد و وزیر خارجه آمریکا را طبق اعتراف صریح خود او، یک دروغگو و فریبکار و متقلب دانست.

به گزارش وب سایت نیوزویک،"هوا چونینگ"، سخنگوی وزارت خارجه چین روز سه شنبه در جریان نشست خبری خود در پکن در پاسخ به سوالی درباره خبر دستگیری 17 جاسوس آمریکایی در ایران و واکنش "مایک پمپئو" وزیر خارجه آمریکا در دروغ دانستن این ادعای ایران، با طعنه و کنایه، گفت:" من از شرایطی که درباره ایران اشاره کردید، اطلاعی ندارم. اما کاملا به یاد می‌آورم که پمپئو (رئیس سابق سیا) در سخنرانی در دانشگاه تگزاس گفت "ما دروغ می‌گوییم، تقلب و دزدی می‌کنیم و این شکوه تجربه آمریکاست." فکر می‌کنم همه شما آن را به خاطر دارید."

اشاره سخنگوی وزارت خارجه چین به اظهارات آوریل گذشته مایک پمپئو در دانشگاه " A&M" تگزاس بود که گفته بود:" شعار (کالج) وست پوینت (دانشگاه محل تحصیل او) چه بود؟ دروغ نگویید، فریبکاری و دزدی نکنید و کسانی را که این کار را می‌کنند، تحمل نکنید.. من رئیس سازمان سیا بودم. ما دروغ می‌گفتیم، تقلب می‌کردیم، دزدی می‌کردیم. ما دوره‌های آموزشی کاملی را در این موارد پشت سر می‌گذراندیم. برای شما این یادآور شکوه تجربه آمریکاست."

گفتنی است مایک پمپئو روز دوشنبه در واکنش به خبر دستگیری 17 جاسوس آمریکایی در ایران از سوی وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی ایران، این خبر را دروغ خوانده و مدعی شده بود مقامات ایرانی سابقه‌ای طولانی در دروغگویی دارند. دونالد ترامپ نیز در واکنش به این خبر با انتشار توییتی این موضوع را یک دروغ محض خوانده است.